Trwa realizacja przedsięwzięcia „Wyjście z klasą”!

Powiat Kamieński tuż po ogłoszeniu konkursu przez Ministra Edukacji nie zwlekał ani chwili – natychmiast przystąpił do przygotowania wniosku o dofinansowanie.


Dzięki sprawnym działaniom oraz doskonałej współpracy Władz Powiatowych i Władz Gminnych, Powiat Kamieński jako jeden z pierwszych w Polsce:

  • złożył wniosek,
  • otrzymał dofinansowanie,
  • podpisał umowę,
  • i rozpoczął realizację przedsięwzięcia.


Gdy inni dopiero zastanawiali się nad udziałem – my już działaliśmy! 

Projekt powinien obejmować 966 uczestników, jednak dzięki zaangażowaniu Organów Prowadzących z terenu Powiatu Kamieńskiego udało się zwiększyć tę liczbę aż do 1540 uczestników, w tym uczniów oraz nauczycieli biorących udział w programie. Na realizację przedsięwzięcia Powiat Kamieński pozyskał  290.000,00 złotych.

Cel przedsięwzięcia „Wyjście z klasą” to finansowe wsparcie organizacji jednodniowych wyjść uczniów do między innymi instytucji kultury. Inicjatywa wspiera realizację podstawy programowej oraz poszerza ofertę edukacyjną szkół, umożliwiając uczniom zdobywanie wiedzy w sposób atrakcyjny i praktyczny — niezależnie od miejsca zamieszkania.

Szkoły od początku grudnia realizują swoje wyjścia, a przed nami ostatni, intensywny tydzień pełen edukacyjnych atrakcji. Część placówek dokonała już rozliczeń.

Gdzie najczęściej można było spotkać naszych uczniów i nauczycieli?

  • Teatr Polski w Szczecinie – spektakl „Kolacja dla głupca”
  • Fabryka Wody w Szczecinie – odkrywanie tajemnic wody, kosmosu i ludzkiego ciała
  • Multimedialna wystawa Van Gogh – The Immersive Exhibition
  • Dworek Tradycja w Bełcznej – tworzenie herbat, świec i świątecznych pierników
  • Planetarium i Oceanarium w Międzyzdrojach - niezwykła podróż po galaktykach oraz spotkanie z podwodnym światem
  • Morskie Centrum Nauki w Szczecinie - miejsce pełne interaktywnych atrakcji związanych z morzem i żeglugą.
  • Podziemne Trasy Szczecina - fascynująca wyprawa w głąb historii. Możliwość zwiedzenia aż trzech tematycznych tras–wystaw: „II Wojna Światowa”, „Zimna Wojna” oraz „Selfie z PRL-em”

A po dniu pełnym wrażeń – wspólne posiłki w restauracjach, będące świetnym zakończeniem wycieczek. 

Nad prawidłową realizacją programu czuwają pracownicy Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu oraz Wydziału Finansowego Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim.

Przedsięwzięcie potrwa do 31 grudnia br.
Przed nami ostatnie dni pełne edukacyjnych przygód!

Przedsięwzięcie „Wyjście z klasą” finansowane jest ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej